Degutinis (juodas) muilas, deguto kosmetika
-
Degutinis (juodas) muilas, deguto kosmetika
Degutas plačiai naudojamas kosmetikos priemonėse dėl savo gydomųjų ir naudingų kūnui savybių. Deguto muilų ir kitų kosmetikos priemonių pagrindinė veiklioji medžiaga yra beržo derva. Šis ekstraktas gaunamas iš beržo distiliuojant žievę. Degutinio muilo ir kitos deguto kosmetikos sudėtyse dažnai yra ir kitų medžiagų, o degutas yra tik viena iš sudedamųjų dalių. Kosmetinėse priemonėse esantis degutas turi specifinį, dažnai stiprų kvapą.
1 - 11 iš 11 -
Deguto savybės ir nauda
Degutas yra viena iš efektyviausių priemonių siekiant pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę. Taip pat jis naudojamas įvairioms odos ligoms gydyti, gleivinių uždegimams. Kokia yra deguto nauda?
• Valo odą – pašalina riebalinių liaukų išskiriamus riebalus, neleidžia atsirasti poroms, slopina uždegimus, mažina prakaitavimą. Stabdo spuogų atsiradimą bei juos gydo.
• Turi antibakterinį poveikį – deguto sudėtyje esantys eteriniai aliejai ir taninai turi priešuždegiminį poveikį. Stabdo bakterijų plitimą ir jų aktyvumą.
• Gerina plaukų būklę – degutas aktyvina ir stimuliuoja galvos odą. Užtikrina deguonies, maistinių medžiagų ir vitaminų tiekimą. Degutas stabdo pleiskanų plitimą, plaukų slinkimą.
• Gerina audinių gijimą – degutas kovoja su uždegimais, valo pažeistus audinius, mažina skausmą. Jis skatina regeneraciją, oda tampa mažiau pažeidžiama.
• Pagerina odos kraujotaką – degute esantys katechinai, leukoantocianinai ir fenolis stiprina kraujagyslių sieneles.
• Naikina kenkėjus ir parazitus – degutas gali būti naudojamas kaip priemonė naikinti utėles ar blusas.
Kaip naudoti priemones su degutu?
Priemonė su degutu gali būti puiki kasdieninės priežiūros priemonė. Deguto muilas arba dar kitaip vadinamas juodas muilas gali būti naudojamas kiekvieną dieną, rankų ir odos priežiūrai. Degutinis muilas gali būti kietos arba skystos konsistencijos. Šampūnus rekomenduojama naudoti pagal poreikį, 2 – 3 kartus per savaitę. Dušo prausiklius ir kremus taip pat galima naudoti kiekvieną dieną, kaip įprastinę kasdieninę priežiūros priemonę.